Pokud si pořizujeme meteostanici poprvé, vybírejme radějidigitální. Jednoduše se ovládá a všechno vidíme na přehledném displeji. Meteostanice nám může nabídnout hodnotyvnější i vnitřní teploty, tlaku, množství srážek, vlhkosti, síly a směru větru nebo východu a západu slunce. Mezi její skvělé funkce patří i předpověď počasí. Při pořizování meteostanice bychom měli mít jasno v tom, co od ní očekáváme. Pamatujme si však, že čím více bude mít funkcí, tím více za ni budeme muset zaplatit.
Jejídisplej by měl být dobře čitelný a dostatečně velký, aby na něm mohly být vyobrazeny všechny hodnoty, které potřebujeme. Pro lepší viditelnost může být podsvícený led diodami v různých barvách. Na displeji je vyobrazen i čas a datum, můžeme využít ibudík, někdy i rádio. Čas je řízen rádiovým signálem, což znamená, že si sám posune i čas letní na zimní a naopak.
Při nákupu bychom měli v první řadě vyžadovat čidlo pro měření atmosférického tlaku. Pokud jím přístroj není vybaven, jeho měření nikdy nebude správné.
Můžeme si vybrat čidlo s drátem, které nás bude omezovat v prostoru nebo bezdrátové, které je pro nás bude výhodnější. Čidlo mívá dosah 30 až 150 metrů. Meteostanice většinou mívá tři čidla, ale u dražších typů jich může mít i deset. Pro lepší přesnost měření se snažíme čidla umístit někde do stínu, aby nebyla ovlivňována slunečním zářením a dostatečně daleko od zdi budovy. Místo pro jejich umístění by mělo být chráněno před deštěm, sněhem nebo padajícím listím, ve výšce asi dva metry nad zemí.
Pokud patříme mezi náročné zákazníky, tak chceme veškeré údaje převést do svého počítače, abychom s nimi mohli dál pracovat. V tomto případu ani displej nepotřebujeme. Na počítači nebo v mobilu můžeme využít i graf vývoje všech naměřených hodnot nebo funkci alarmu při překročení předem nastavených hodnot. Nadstandardně si u těchto modelů můžeme hlídat i UV záření nebo solární záření, měření CO2 nebo hlukové zátěže.